CyberMiles(CMT)

Czym jest CyberMiles i dlaczego jest wart uwagi?

Misją CyberMiles jest budowa zdecentralizowanego ekosystemu dla ecommerce. Opierając się na technologii Smart Business Contract, CyberMiles jest specjalnie zoptymalizowany posiadając zaletę pojedynczej dużej sieci, a mimo to jest utrzymywany i zatwierdzany przez społeczność nie powiązanych ze sobą użytkowników.
Cybermiles łączy blockchain ze światem ecommerce, spajając korzyści obu innowacji w jedną platformę. To inteligentna, szybka i bezpieczna sieć typu blockchain, która jest bezpłatna dla wszystkich.
Podobnie jak Bitcoin (BTC) i Ether (ETH), głównym celem CMT jest zachęcanie ludzi do wspólnej pracy w celu utrzymania sieci CyberMiles. Jest to token narzędziowy, który płaci za usługi uczestnikom utrzymującym sieć, tak jak BTC i ETH. Aby zdobyć CMT, walidatorzy (uczestnicy) będą musieli:
-Utrzymywać niezmienny i uzgodniony zapis każdej transakcji w sieci. W kontekście handlu elektronicznego obejmuje to wszystkie zakupy, pożyczki, płatności, historię kredytową itd. Oczywiście wszystkie informacje są anonimowe, bezpieczne i zaszyfrowane na blockchain. Pozwala to wszystkim firmom z branży ecommerce działającym w sieci CyberMiles na dzielenie się dostępem do kupujących i sprzedających oraz tworzenie efektu dużej sieci.
-Wykonywać inteligentne kontrakty biznesowe w sieci. Kontrakty te są aplikacjami, które automatycznie określają, kto powinien płacić, o której godzinie. Przykładem są konta escrow, plany spłaty kredytu, plany ubezpieczeniowe.
Sieć CyberMiles na chwilę obecną jest w trakcie przejścia z blockchainu ERC-20 na swój własny łańcuch.
Utrzymaniem sieci zajmą się Genesis Validator, których ma być 19-tu. Blockchain Cmt dzialać ma na zasadzie Delegated Proof of Stake (DPoS)
Walidatorzy to profesjonalni operatorzy sieci, którzy konkurują o przywilej zatwierdzania transakcji w sieci CyberMiles (a tym samym o zachowanie integralności). W zamian za to walidatorzy otrzymują nowe  CMT za pośrednictwem 8-procentowej rocznej inflacji, a także otrzymują opłaty transakcyjne za wykonane przez nich inteligentne kontrakty biznesowe. Walidatorzy będą dzielić swoje zarobki z każdego bloku z delegatami. Algorytm wyboru walidatorów jest jawny i wbudowany w protokół blockchain i nie może być zmieniany przez użykowników – zapewnia to różnorodność walidatorów i zapobiega centralizacji tej sieci.

Dzięki powyższemu mechanizmowi właściciele CMT są zachęcani do delegowania walidatorów aby zarobić więcej CMT z operacji w transakcjach sieciowych. Sam mechanizm „stake”owania Cmt, oraz wyboru Genesis Validator w pierwszym roku działania własnego blockchaina będzie możliwy jedynie przez delegatów, którzy zamówili CMT Cube – mini komputer/hard wallet. Za pomocą  Cuba będzie można dokonać wyboru walidatorów oraz zdeponować swoje CMT. Urządzeń tych wyprodukowano 12tys, a każdy zamawiający otrzyma zwrot kosztów zakupu w ciągu pierwszych 300 dni od uruchomienia łańcucha CyberMiles.

ICO Cybermiles wystartowało w październiku 2017r. Zakończyło się po 45 minutach, zbierając ponad 30m dolarów.

W kwietniu 2018 roku ruszył testnet Travis, który uwiarygodnił kilku miesięczną pracę deweloperów.
W maju ruszyła sprzedaż CMT Cubes. Partia 10tys. sztuk została sprzedana w ciągu 40 minut, natomiast nie obyło się bez małego zgrzytu. Na skutek błędu, licznik odliczający moment startu sprzedaży zakończył odliczanie kilka godzin za wcześnie, powodując brak szans na zakup urządzeń przez wielu chętnych. Błąd naprawiono dodając partię 2tys. sztuk, która rozeszła się w kilka minut.

Genesis Validator:
Warto wspomnieć, iż  największymi kandydatami na walidatorów są m.in.; Huobipool, Bithumb, SSSNodes, Rfinex, czy też Susquehanna International Group – jeden z większych fundusz inwestycyjnych na świecie.

https://www.cybermiles.io/genesis-validator-candidates/

Kim jest Dr Lucas Lu oraz jego najważniejsi ludzie?
Doktorant SMU(Dallas), gdzie ukończył w 2005 kierunek fizyki cząstek elementarnych. Pracował w CERN biorąc udział w poszukiwaniu cząstek Higgs’a. Pracował także dla koncernu Alibaba’s Taobao gdzie stworzył dla nich platformę mobilną.
Współzałożyciel Light In the Box, firmy notowanej na New York Stock Exchange od 2013r.
Zalożyciel i CEO 5miles LLC mobilnej aplikacji z ponad 15 milonami klientów w USA.
Dr Lucas Lu jest bardzo dobrze znaną postacią w świecie amerykańskiegio i chińskiego biznesu, a jednym z jego partnerów biznesowych jest Mark Cuban amerykański biznesmen i inwestor, właściciel zespołu NBA Dallas Mavericks.

Dr Michael Yuan, Astrofizyk z University of Texas w Austin. Jest autorem 5 książek na temat rozwoju oprogramowania, opublikowanych przez Prentice Hall, Addison-Wesley i O’Reilly. Michael był aktywnym programistą kodu w dużych projektach Open Source, takich jak Firefox, Fedora, Jboss. Jest ekspertem od oprogramowania dla przedsiębiorstw i urządzeń mobilnych.

Timothy McCallum core developer, specjalizuje się w wdrożeniach blockchain dla firm. Ekspert w programowaniu FinTech. najnowszym projektem Timothy’ego była migracja danych finansowych dla samorządów lokalnych. Jest znanym mentorem Google Summer of Code.

Od momentu ICO CyberMiles pokonała długą drogę umożliwiając płatności w CMT na stronach Light In the Box, Blocktonic.io w aplikacji 5miles czy też pozwalając zapłacić za bilety Dallas Mavericks.
Sworzono własny język programistyczny Lity a także uruchomiono CyberMiles Virtual Machine(CVM), która pokonała Ethereum Virtual Machine(EVM) miażdżącą przewagą

https://www.cybermiles.io/technical-benchmark/

15 października 2018r. CyberMiles uruchamia własny blockchain, tym samym wypełniając road maps zgodnie z założeniami.

Zachęcam do zapoznania się z tym projektem, oraz do konstruktywnej opini na jego temat.
https://www.cybermiles.io/

White Paper:

https://www.cybermiles.io/vision/

Zespół:

https://www.cybermiles.io/team/

kastyWayde