1. Gdy czytasz ten tekst to znaczy że zgadzasz się, że stanie z boku i przyglądanie się środowisku krypto w momencie gdy jest w byczym nastawieniu jest kompletnie bez sensu.

2. Jeżeli jesteś w krypto kilka miesięcy to też się zgodzisz ze mną, że wchodzenie all in w jedną pozycję to też nie jest mądra decyzja, ale czasem tak zrobisz bo jest mega nius 😉 Wiele razy słyszę jestem All in w USDT, idzie korekta na bitku, czy inne tego typu historie, a potem wyobrażam sobie jak taki osobnik mówi “kurwa ale jestem pojebany, znowu mi odjebało” w momencie gdy pojawia się pierwsza czerwona świeca a kurs idzie w przeciwnym kierunku niż każdy się spodziewał. Po raz kolejny mówię, że KAŻDY przez ten etap przechodził, ja też, a ten kto zaprzecza jest zwykłym fajansiarzem. Jeżeli jesteś świeżakiem zgłoś się do nas po materiały jak zarządzać portfolio.

3. W momencie gdy BTC zaczyna dawać gazu, nie jest to dobra wiadomość dla Altów. Znamy powiedzenie “BTC up, Alts down”, ale kiedy będziemy wiedzieć czy to już zaczyna się rajd na BTC? Zawyczaj w momencie gdy BTC podąża w stronę lini oporu wszyscy będą chcieli się załapać na rajd i zaczną wychodzić z Altów, dlatego skoro znamy już przysłowie to korzystajmy z niego.

4. Kiedy np BTC nie wybije oporu i zaczyna lekką korektę albo boczniaka mamy tzw “Alts party”, czyli wszyscy wracają do Altów.

5. Nie ma powiedzenia “BTC down, Alts down” ze względu na punkt 4, ale gdy BTC zaczyna spadać i spadać, od pewnego momentu zacznie ciągnąć Alty ze sobą. Dzieje się tak dlatego że niektórzy uciekają w USDT żeby taniej odkupić BTC i następnie kupić Alty.

6. Podczasz gdy BTC jest na szczycie na ATH, Alty są najtańsze (nie historycznie, ale od momentu rajdu BTC).

7. Kiedy kupić Alty? Największy zysk jest wtedy gdy kupujemy w momencie gdy BTC walczy na oporze i obstawiamy że nie przebije go i zacznie spadać. Warto obserwować kurs BTC i jakiegoś płynnego Alta równocześnie i wychwycimy to, ale skoro spodziewamy się dużego zysku to weźmy pod uwagę duże ryzyko z tym, że BTC może wybić opór i polecieć wyżej. Dlatego bezpieczniej jest kupić Alty gdy już widzimy potwierdzenie nieudanego wybicia oporu przez BTC. Ta opcja jest bezpieczniejsza ale już mniej opłacalna niż pierwsza. Sprawdź która strategia jest lepsza dla Ciebie i dostosuj ją do swoich oczekiwań.

8. Nigdy nie jestem 100% w Altach nawet w portfelu spekulacyjnym. Zawsze mam wolne BTC i do tradingu wykorzystuje na szybkie akcje. Nie pozwalam na więcej niż 5-10% straty. Wole zrobić kilka dobrych wymian niż siedzieć All in w Altach.

9. Nie dotykam portfela na longa, pozostaje ciągle taki sam, co najwyżej dodam jakąś pozycję.

10. Mam ustalony limit na portfelu spekulacyjnym i jak go przekroczę to w Piątek kasuje i funduje sobie i rodzinie mega zrelaksowany weekend 😉
Cyber