etherdelta

W poprzedniej części tej serii pokazałem jak prawidłowo zainstalować portfel MetaMask, w tej pokażę wam jak zakupić coiny na Etherdelta która na początku może sprawiać sporo problemów.

Jak już zdążyliście się dowiedzieć Etherdelta jest to zdecentralizowana giełda na której transakcje odbywają się via smartcontract –  P2P.

Przejdźmy do sedna sprawy i krok po kroku przeprowadźmy transakcje (Jeżeli nie posiadasz środków w portfelu MetaMask to odsyłam do poprzedniego artykułu gdzie zostało opisane jak je zdeponować) .

Etap 1. Zakup tokenów

 

Step 1.  Na początku upewnij się czy aby na pewno twój portfel działa w „Main Etherum Network”

Step 2.  Przejdź na stronę https://etherdelta.com , oraz upewnij się ze jesteś zalogowany do swojego portfela MetaMask. Jeżęli jesteś zalogowany od razu możesz zacząć handel na Etherdelcie, żadne dodatkowe konta na samej giełdzie nie są wymagane (P2P)

Step 3. Wybierz z listy coina którego chcesz zakupić

Step 4. Po wybraniu coina który chcesz nabyć należy zdeponować ETH bezpośrednio na EtherDelte. Kliknij na zakładkę „Deposit” (1)  wpisz kwotę za która chcesz nabyć coiny a następnie wciśnij „Deposit” (2)

Step 5. Po potwierdzeniu transakcji w tym miejscu (1) powinna pojawić się kwota ETH która zdeponowałeś (czasem trzeba odświeżyć stronę)

Step 6. Mając ETH na Etherdelcie przechodzimy do zakupów. Order Book: Czerwone pozycje są to oferty sprzedaży / Zielone – zakupu.

Step 7. Klikamy na ofertę sprzedaży która nas interesuje i w tym miejscu pojawi się nowe okno ze szczegółami transakcji. Jeżeli chcemy kupić mniejszą ilość niż w zleceniu sprzedaży to w wierszu „Amount to buy (XXX)” wpisujemy ilość która nas interesuje.  W celu zrealizowania zlecenia wciskamy „Buy”

Step 8. Submitujemy zlecenie zakupu pod MetaMask

Step 9. Po potwierdzeniu transakcji otrzymamy potwierdzenie transakcji którą możemy trakować

Step 10. Odśwież przeglądarkę oraz kliknij w  „Deposit”, powinna pojawić się tam ilość tokenów które właśnie zakupiłeś

 

Etap 2 Transfer tokenów z EtherDelty do walleta MetaMask

 

Step 1. Jeżeli nie mamy dodanego coina pod MetaMask musimy znaleźć jego contract address. Wpisujemy w google „ nazwa coina contract address”

Step 2. Kopiujemy adres kontraktu.

Step 3. Przechodzimy do MetaMask wallet i klikamy na „ADD Token”

Step 4. Wklejamy adres kontraktu do pierwszego wiersza i wciskamy „ADD”

Step 5. Wracam do Etherdelty, kilknij w zakładkę „Withdraw” (1) następnie wpisz kwotę która chcesz przelać na swój portfel (2) i wciśnij guzik „Withdraw” (3)

Step 6.  Potwierdź transakcje „submit”

 

Po kliknięciu submit analognicznie do sytuacji kiedy przesyłałes ETH wygeneruje się tracking kod i już po kilku minutach twoje zakupione coiny powinny pojawić się w portfelu MetaMask

 

MattG

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz