iconMatka wszystkich blockchainów, ogniwo spajające całą sieć w jeden organizm. Wielki ekosystem, który pozwoli na komunikację między sobą w całej sieci różnych blockchainów poprzez jeden zunifikowany protokół. Dystrybucja oraz dzielenie informacji przez szpitale, banki, szkoły, uniwersytety bez żadnych dodatkowych pośredników. To wszystko opisuje co potrafi południowo koreański projekt – ICON. Zapraszam do publikacji na jego temat.

ICON pozwala na komunikację pomiędzy różnymi ekosystemami wytworzonymi przez człowieka. Dzięki  niemu każdy z nas będzie mógł stworzyć swoją społeczność, która wychodzi poza ryzy standardowego systemu ekonomicznego jak i fiskalnego. ICON tworzy wydajną oraz skalowalną sieć, która nie zna pojęcia jak limit czy ograniczenie. Koreański projekt buduje zdecentralizowaną sieć, która pozwala niezależnym od siebie blockchainom, które są kontrolowane przez różne podmioty nawiązywać ze sobą komunikacje oraz wchodzić między sobą w interakcję. Każdy z nas może stworzyć swój blockchain oraz dołączyć się do sieci. Dodatkowo, koreański projekt musimy postrzegać zarówno jako ekosystem do rozwoju innych projektów, ale także jako jeden, żywy organizm.

Tak w skrócie oraz w bardzo przystępny sposób, ICON jest swojego rodzaju matrycą dla powstających nowych sieci opartych o blockchain. Obrazek poniżej powinien wam w prosty sposób wytłumaczyć jak wygląda ten koreański układ:

icon

Każdy blockchain, który został stworzony operuje samodzielnie, jedynie tylko przez NEXUS i jego protokół komunikuje się on ze wszystkim co jest do NEXUS’a podpięte. Każdy nowo tworzony blockchain, jest tworzony dzięki zastosowaniu technologii Loopchain – na tej podstawie każdy tworzy swój blockchain tak jak mu się podoba. A co najważniejsze, tworzy go w taki sposób, aby spełniał nasze wymagania. Czym jest Loopchain? Loopchain to algorytm Loop Fault Tolerance, który jest rozszerzeniem Byzantine Fault Tolerance. Pozwala na osiąganie szybszego konsensusu poprzez tworzenie zaufanej grupy wśród nodeów w danej sieci działającej w ramach Loopchain. Zaufana grupa nodeów może operować także na wybranym przez siebie algorytmie. Przez to, możemy korzystać z różnych algorytmów osiągania konsensusu w sieci, która działa na LFT.

Zatem, czy ICON może operować tylko z nowo tworzonymi Blockchainami w obrębie swojej sieci? Opdowiedź brzmi: nie. Do sieci ICON można podłączyć różne sieci typu Bitcoin, Ethereum, Qtum, NEO.

Przykład działania na podstawie sieci Szpitali:

Dodać należy, że zapędy developerów nie sięgają tylko i wyłącznie stworzenia ekosystemu. Sięgają znacznie dalej od stworzenia swojego DEX’a, po stworzenia swojego Daaps store, aż po rozwój sieci ICON w kierunku implementacji różnych modułów AI.

Koreański projekt w zeszłym miesiącu (24 stycznia) uruchomił swój main-net, natomiast 30 stycznia ukazał się zaktualizowany White Paper, który rzucił nowe, jeszcze jaśniejsze – w mojej opinii – światło na ten projekt. Dodajmy do tego, że jest on już wykorzystywany w praktyce na terenie Korei Południowej przez banki, uniwersytety, szpitale oraz firmy ubezpieczeniowe.

Przypomnijmy tylko, że Korea Południowa jest klasyfikowana w TOP5 krajów pod względem rozwoju technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych, jest 11 największą gospodarka na świecie. Koreańczycy wykazują gigantyczne zainteresowanie w stosunku do kryptowalut oraz technologii blockchain. ICON to pierwszy koreański projekt, który osiągnął sukces w fazie ICO, przeszedł przez fazę testów, nawiązał kilka bardzo obiecujących umów o współpracę, został wdrożony w kilku miejscach oraz uruchomiono główną sieć ICON. Dodatkowo 5 różnych zespołów pracuje już nad uruchomieniem swoich projektów na sieci ICON. Za ICON stoi Dayli Financial Group, czyli jedna z największych południowo koreańskich spółek FinTech.

IamHellToday

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz