Wielu traderów porusza się na emocjonalnym rollercoasterze i przegapia istotny element zwycięstwa: zarządzanie emocjami.” – Alexander Elder.

Zacznijmy od pytania: Czym się kierujesz przy kupnie Kryptowaluty? Przeprowadzasz Analizę Techniczną i Fundamentalną? Sprawdzasz która spadła najniżej wczoraj, która wzrosła najwyżej? A może ktoś Ciebie nagania na kupno? Każda z opcji ma swoje plusy i minusy, z tym że te dwie ostatnie mają wiecej minusów niż plusów ale najlepsza strategia to taka która przynosi Ci zyski a nie straty. Dzisiaj opiszę Tobie jak każda inwestycja podąża względem cyklu który składa się z kilku faz na przykładzie ostatniego bardzo duże go wzrostu na kryptowalucie Bitcoin Cash – BCCBTC:

1. Fala wznosząca – ludzie inwestują w ideę, innowacyjność, niusa, w coś co powoduje, że ich wyobraźnia widzi zysk.

2. Szczyt oczekiwań – kolejna faza cyklu obejmuje wzrost oczekiwań i nadziei związanych z nową ideą, technologią. Część inwestorów którzy zainwestowali w pierwszej fazie wychodzi z zyskiem, inni dalej wierzą.

3. Po stromym zboczu – ekstytacja mija, (konferencja się odbyła, nowy portfel przedstawiony, palenie monet skończone, rebranding itd) ostudzone emocje wywołane poprzednią fazą powodują, że cena spada a inwestorzy wycofują się w pośpiechu. Inwestorzy którzy kupili w fazie 2, sprzedają ze stratą (weak hands).

4. Konsolidacja – Inwestorzy szukają możliwości kolejnej inwestycji.

Znając zasady jak działa psychologia tłumu jesteśmy w stanie za pomocą najprostszych elementów analizy technicznej i fundamentalnej określić punkty wejścia i wyjścia z inwestycji. W powyższym przypadku można było zarobic 200% w ciągu 3 dni.

Cyber