Większość inwestorów nie przywiązuje uwagi do bezpieczeństwa i sposobu w jaki przechowują swoje  coiny. Trzymasz coiny na giełdzie ? Coś Ci powiem, nie są tam bezpieczne. Dlaczego ?

Zakładasz konto na giełdzie i automatycznie stwarzasz dla siebie portfel. Klucze prywatne w tej chwili są przechowywane na giełdzie i zasadniczo nie masz wyjścia – musisz im zaufać ze ich polityki bezpieczeństwa uchronią Cię przed utratą twoich środków.

Przeniesienie odpowiedzialności za bezpieczeństwo na giełdy jest bardzo ryzykowne, hakerzy mogą dostać się do twoich kluczy hakując bazę danych giełdy i w takim przypadku hasło do konta nie ochroni Cię przed kradzieżą.

Prawie wszystkie giełdy zostały poddane atakom i wraz z rozrastającym się rynkiem i coraz większym napływem kapitału ataki będą się nasilać.

Bądź mądry przed szkodą i nie trzymaj swoich coinów na giełdach lub przynajmniej utrzymuj je na minimalnym poziomie.

MyEtherWallet

MyEtherWallet jest to narzędzie open source do generowania portfeli Ethererum i wysyłania transakcji. MEW daje możliwość generowania nowych portfeli, dzięki czemu możesz samodzielnie przechowywać swoje ETH/coiny ERC20.

Ten proces odbywa się całkowicie na twoim komputerze, a nie na zewnętrznych serwerach. Generując nowy portfel, jesteś odpowiedzialny za bezpieczne utworzenie kopii zapasowej.

MEW nie jest portfelem internetowymi. Nie tworzysz konta ani nie dajesz swoich coinow do przechowywania. MEW po prostu ułatwia zapisywanie informacji o portfelu w przeglądarce / na komputerze a następnie daje Ci możliwość uzyskania dostępu do tych informacji.

 

MyEtherWallet – jak to zrobić ?

Step 1: Po prostu wejdź na https://www.myetherwallet.com/#generate-wallet , wprowadź hasło i wygeneruj portfel.

 

Step 2: Pobierz plik JSON z zaszyfrowaną wersją klucza prywatnego który jest kompatybilny z myetherwallet i wymaga hasła do odszyfrowania (Keystore)

 

Step 3: Zapisz swój klucz prywatny (możesz go również wydrukować), następnie zapisz swój adres.

 

Step 4. Aby uzyskać dostęp do portfela należy go odblokować. Musisz wybrać opcje Keystore / JSON File i załadować plik z dysku (Plik który został zapisany w Step 2) następnie wprowadzić hasło (Step 1) i kliknąć w unlock button.

Step 5. Portfel został utworzony wraz z adresem.

Przechowywanie coinow ta metodą znacznie zwiększy poziom bezpieczeństwa i ochroni Cię przed utratą twoich środków. Pamiętaj jednak o utworzeniu backup’ow pliku KeyStore (Step 2) ponieważ utrata pliku spowoduje całkowite odcięcie dostępu do portfela.

 

MattG.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz